De ringmatrijs wordt meestal gemaakt van koolstofconstructiestaal, constructiegelegeerd staal en roestvrij staal door middel van smeden, snijden, boren, warmtebehandeling en andere processen. De materialen die in de ringmatrijs worden gebruikt en elke bewerkingsprocedure hebben een directe invloed op de levensduur, de korrelkwaliteit en de output. Koolstofconstructiestaal bestaat voornamelijk uit 45-staal, waarvan de hardheid na warmtebehandeling over het algemeen HRC45-50 is. De slijtvastheid en corrosiebestendigheid zijn echter slecht en worden daarom in principe vermeden. Gelegeerd staal bestaat voornamelijk uit 20CrMnTi-materiaal, dat een oppervlaktebehandeling ondergaat, zoals oppervlaktecarburisatie. De hardheid na behandeling is hoger dan HRC50 en het materiaal heeft goede algehele mechanische eigenschappen. De ringmatrijs gemaakt van dit materiaal heeft een hoge sterkte en een betere slijtvastheid dan 45-staal, maar het nadeel is de slechte corrosiebestendigheid. Hoewel de kosten van een enkele ringmatrijs relatief laag zijn, zijn de productiekosten per ton materiaal hoger dan die van een roestvrijstalen ringmatrijs. Daarom wordt het nu uitgefaseerd. Roestvrij staal is voornamelijk 4Cr13. Deze materialen hebben een goede stijfheid en taaiheid. De warmtebehandeling bestaat uit algehele verhitting, de hardheid is hoger dan HRC50 en het materiaal heeft een goede slijtvastheid en corrosiebestendigheid. De levensduur is lang en de kosten per ton ringvorm zijn laag.
Voor de ringmatrijs van 4Cr13-materiaal moet de kwaliteit beginnen bij de gietling: de chemische samenstelling (massafractie%) van de ringmatrijs van 4Cr13-staal is: C-gehalte ≤ 0,36 ~ 0,45, Cr-gehalte 12 ~ 14, Si-gehalte ≤ 0,60, Mn-gehalte ≤ 0,80, S-gehalte ≤ 0,03, P-gehalte ≤ 0,035; In de praktijk is de levensduur van een ringmatrijs met ongeveer 12% Cr-gehalte meer dan een derde korter dan die van een ringmatrijs met 14% Cr-gehalte onder dezelfde omstandigheden en overige behandelingen; De kwaliteit van de ringmatrijs begint dus bij het staalbad. Het is niet alleen noodzakelijk om ervoor te zorgen dat het Cr-gehalte hoger is dan 13%, maar ook dat de afmetingen en vorm voldoen aan de eisen voor het smeden.
| S/N | MODEL | Afmetingen OD*ID*totale breedte*padbreedte -mm |
| 1 | CPM MASTER | 304*370*90*60 |
| 2 | CPM 21 | 406*558*152*84 |
| 3 | CPM16/25 | 406*558*182*116 |
| 4 | CPM A25/212 | 406*559*212*116 |
| 5 | CPM2016-4 | 406*559*189*116 |
| 6 | CPM3000N/CPM3020-4 | 508*659*199*115 |
| 7 | CPM3016-4 | 559*406*190*116 |
| 8 | CPM3016-5 | 559*406*212*138 |
| 9 | CPM3020-6/CPM3000W | 660*508*238*156 |
| 10 | CPM3020-7 | 660*508*264*181 |
| 11 | CPM3022-6/CPM7000/CPM7122-6/CPM7722-6 | 775*572*270*155 |
| 12 | CPM3022-8 | 775*572*324,5*208 |
| 13 | CPM7726-6 | 890*673*325*180 |
| 14 | CPM7726-8 | 890*673*388*238 |
| 15 | CPM7726-9SW | 890*672*382*239 |
| 16 | CPM7932-9 | 1022,5*826,5*398*240 |
| 17 | CPM7932-11 | 1027*825*455.5*275 |
| 18 | CPM7932-12 | 1026,5*828,5*508*310,2 |
| 19 | CPM7730-7 | 965*762*340*181 |
CPM 2016-4 CPM 3020-4 CPM 3020-6 CPM 3022-6 CPM 3022-8 CPM 7722-2 CPM 7722-4 CPM 7722-6 CPM 7722-7 CPM 7726-7 CPM 7730-4 CPM 7730-6 CPM 7730-7 CPM 7730-8 CPM 7930-4 CPM 7930-6 CPM 7930-8 CPM 7932-5 CPM 7932-7 CPM 7932-9 CPM 7932-11 CPM 7932-12 CPM 9636-7 CPM 7936-12 CPM 9042-12